Burza aktivítForum
Neprihlásený

Fačkovské sedlo – Vrania Skala

Vzdialenosť zo ZA : 41km
Cesta autom : 40min

Fačkovské sedlo sa nachádza približne v polovici cesty do Prievidze a Bojníc ( ZOO Bojnice). Cesta je zobrazená na mape. Fačkovské sedlo je dobre známou destináciou ako začiatok túry na Kľak. S malými deťmi sa to samozrejme dá zrealizovať, avšak strmé a skalisté svahy samotného vrcholu sľubujú deň plný stresu. Príjemnejšiou voľbou je cesta, ktorá z južnej strany obchádza hrebeň, a vedie pod Vraniu Skalu. V sedle je po ľavej strane veľké parkovisko, na ktorom je možné odparkovať auto. Cesta je značená turistickou značkou a začína na konci parkoviska. Prechádzka teda vedie pri pohľade z Rajeckej strany zo sedla doľava. Po niekoľkých minútach chôdze po okraji lúky sa cesta rozdvojuje. Ľavá vedie na Kľak, a pravá pod Vraniu skalu. Cesta smerom na Vraniu skalu sa po pár metroch schová do lesa, a miernym stúpaním sa šplhá po úbočí Kľaku. Asi po 20 až 30 minútach cesta prestane stúpať, a vedie po vrstevnici po otvorenom priestranstve. Cesta končí až v sedle na asfaltovej ceste medzi Kľačnom a Vríckom. Treba mať na pamäti to, že sa treba vrátiť tou istou cestou späť, takže je dobré si všimnúť kedy prechádzka začala, a podľa toho je zrejmé, koľko času bude treba na návrat. Je to príjemná prechádzka v horskom prostredí s jedinou chybičkou krásy - treba sa vrátiť po tej istej ceste, čo však nieje žiadne utrpenie, lebo prostredie je tam skutočne nádherné.

Na druhej strane hlavnej cesty (v sedle) je salaš, kde sa dá celkom dobre najesť. Nieje to žiadne "hogo-fogo", ale v chatovom duchu je to príjemné posedenie. Cestou do Žiliny sa občas zastavíme v Rajci, a najeme sa tam, v rohu námestia je reštaurácia Dubová, kde varia chutne a za rozumnú cenu.


vhodné pre aktivity:

  • prechádzka
  • sánkovanie
  • bežkovanie
  • kočíkovanie (tažší terén)
  • bicyklovanie
  • turistika
  • lyžovanie (v sedle je lyžiarsky vlek)


Fórum: 15vytvorené: 11. januára 2012 20:10strana: 1
Prihlásenie
 
 
Kalendár akcií a podujatí
<november 2017>
poutstštpisone
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910
Hľadám aktivitu:
Názov:

Organizácia:

Druh aktivity:

Vek:

Cieľová skupina:

Počet prístupov celkom: 2617779
Počet prístupov dnes: 350
 
Naši partneri:

Baby plávanie Márie Koňarčíkovej - plávanie pre bábätká od 5 mesiacov do 4 rokov


Bábkové Divadlo Žilina

Rada mládeže Žilinského kraja

www.babyburza.sk

 


Do fóra môžu prispievať iba prihlásení úžívatelia. Ak nemáte prístupové meno a heslo, kliknutím na odkaz "Registrujte sa..." sa otvorí formulár pre registráciu.
 
Mailový formulár
Predmet:Predmet:
Odosielaný text:
Váš text:
Vaša adresa:
Poslať   Zrušiť
priestor pre vašu reklamu