Burza aktivítForum
Neprihlásený

Zásuvková lišta

nástroje : vŕtačka+vrtáky,skrutkovač,kliešte, orezávací nôž
materiál (verzia 1) : nástenná elektrikárska krabica (2x požadovaný počet zástrčiek), svorkovnica (tzv. čokoláda), vypínače (nástenné), zásuvky s detskou ochranou, vidlica,trožilový kábel, skrutky s podložkami a maticami
krabica cokolada vypinac zastrcka zasuvka 3zila srob
materiál (verzia 2) : nástenná elektrikárska krabica (2x - plytká s krytom), svorkovnica (tzv. čokoláda - 2x), vypínače (panelové), vidlica, šnúrové zásuvky s detskou ochranou,trožilový kábel,štvoržilový kábel
krabica cokolada vypinac zastrcka zasuvka 3zila 3zila

Verzia 1 je určená pre bežné použitie ako predĺžovačka s "rozštvorkou".
Postup:

 • Z elektrikárskych škatúľ trba vytvoriť dva rovnaké rady škatúľ dnom nadol. Dotykové steny treba prevŕtať tak, aby ich bolo možné zoskrutkovať. V jednom radetreba prevŕtať dotykové steny aj hrubším vrtákom, aby sa dal cez danú dieru prevliecť kábel, a taktiež prevŕtať na zvolenom mieste aj obvodovú stenu pre vstupný kábel.
 • Oba rady zoskrutkujte, aby všetky štyri krabice držali spolu.
 • Dva rady zoskrutkovaných krabíc priložte k sebe zadnými stenami, a zadnú stenu každej krabice prevŕtajte tak, aby sa dali oba rady navzájom zoskrutkovať, a dal sa prevliecť kábel medzi dnami spojenými krabicami.
 • Jeden dlhší kábel priveďte dierou pre prívod (sťahovacou páskou je treba z vnútornej strany zaistiť vstupný kábel, aby sa nevytrhol)
 • V rade s prevŕtanými bokmi pre kábel budú osadené vypínače a pod ktorými budú čokolády ktoré budú rozvádzať ochranu a strednú žilu do susednej krabice a zároveň do krabice, ktorá je k danej pripevnená dnom.
 • Po vytvorení rozvodu ochrany a strednej žily urobte rozvod fázy tak, aby na jeden kontakt išiel prívodný kábel a kábel pokračujúci do susednej krabice, a na druhý kontakt aby išiel kábel, ktorý povedie do krabice pripevnenej k danej dnom.
 • Zapojené vypínače osaďte do krabíc a do krabíc z opačných strán zapojte a osaďte zásuvky.
 • Zapojte vidlicu. (zapojenie na obr. 1, výsledok na obr. 2)

Schéma pre verziu 1
obr 1:schéma pre verziu 1
 
Výsledok
obr 2:hotový výrobok

Verzia 2 je určená pre variant, kedy sú všetky adaptéry a dobíjačky schované pod posteľou, gaučom a pod. a všetko je ovládané jednou škatuľkou s vypínačmi a prívodným káblom. Doma sme použili tento model v spálni, kde máme discman + aktívne reproduktory, babyphone a nočné osvetlenie. Všetko je schované a ovládané jednou škatuľou s tromi vypínačmi.
Postup:

 • Do jednej škatule do dvoch bočných strán vyvŕtajte po jednej diere na kábel, a do tretej bočnej strany vyvŕtajte tri otvory na káble.
 • Priveďte kábel určený ako zdroj elektriny cez jednu bočnú stenu, a ochranu a strednú žilu rozveďte cez čokolády na 3.
 • Štvoržilový kábel vyveďte cez druhý bočný otvor a jednu z jeho žíl prepojte čokoládou s fázou prívodného kábla.
 • Štvoržilový kábel priveďte vopred vyvŕtaným otvorom do druhej škatule určenej na vypínače.
 • Do vypínačovej škatule osaďte 3 vypínače (vytvorte otvory napr. pomocou pájkovačky) a zo štvoržilového kábla rozveďte žilu s pripojenou fázou na tri a pripojte na jeden kontakt každého vypínača. Ostatné tri káble pripojte na opačné kontakty vypínačov. V rozvodne krabici pripojte ostatné tri žily štvoržilového kábla do čokolády, ktorá bude rozvádzať fázu.
 • do rozvodnej škatule priveďte ďalšie tri káble, a ich žily priveďte k čokoládam s ochranou, strednou žilou a fázou. Na opačné strany týchto káblov zapojte šnúrové zásuvky a na prívodný kábel pripevnite vidlicu.
 • Všetky káble vo všetkých škatuliach zaistite proti vytrhnutiu napríklad sťahovacou páskou.

Schéma pre verziu 2
obr 3:schéma pre verziu 2

Fórum: 38vytvorené: 11. januára 2012 21:00strana: 1
Prihlásenie
 
 
Kalendár akcií a podujatí
<november 2017>
poutstštpisone
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910
Hľadám aktivitu:
Názov:

Organizácia:

Druh aktivity:

Vek:

Cieľová skupina:

Počet prístupov celkom: 2612815
Počet prístupov dnes: 787
 
Naši partneri:

Baby plávanie Márie Koňarčíkovej - plávanie pre bábätká od 5 mesiacov do 4 rokov


Bábkové Divadlo Žilina

Rada mládeže Žilinského kraja

www.babyburza.sk

 


Do fóra môžu prispievať iba prihlásení úžívatelia. Ak nemáte prístupové meno a heslo, kliknutím na odkaz "Registrujte sa..." sa otvorí formulár pre registráciu.
 
Mailový formulár
Predmet:Predmet:
Odosielaný text:
Váš text:
Vaša adresa:
Poslať   Zrušiť
priestor pre vašu reklamu