Burza aktivítForum
Neprihlásený

Kryt počítačového stolčeka

nástroje : pilka, vŕtačka, skrutkovač, meter, pilník/brúsny papier
materiál : latky (cca. 5x0.8cm), drevená rohož/roleta,L-profily, spojvacie pliešky,100mm klinec, špagát, skrutky, suchý zips, pracka
latky roleta L-ka spojovacie_pliesky klinec spagat skrutka suchy zips pracka

Tento kryt sa hodí pre počítačové stolíky, ktoré majú plné bočné steny, a celý počítač je schovaný pod stolovou doskou.

Postup:

  • vytvorenie rámu: je treba vytvoriť rám prednej časti a bočných častí (podľa potrieb rozmerov vášho stola). Rám každej časti vyzerá podobne ako rám obrazu, prípadne (záleží od veľkosti stolu) môže byť vystužený v strede ďalším hranolčekom. Hrany, ktorými sa bude dotýkať bočná časť a predná časť treba zrezať do 45° uhla, aby pekne priliehali. Hrany treba obrúsiť. Jednotlivé kusy, z ktorých je rám vytvorený pospájať spojovacími plieškami.
  • aby jednotlivé časti rámu držali spolu, v hornej časti ich treba spojiť L profilmi
  • v dolnej časti spojiť jednotlivé časti popruhmi (kúsky popruhu jednoducho priskrutkovať k obom častiam rámu, ktorý bude takýmto spôsobom vystužený. Tento spoj sa dá nahradiť pántami, avšak je to zbytočná investícia. Popruhy treba pripevniť z vonkajšej strany, z tej iste, ako bude pripevnená i rohož)
  • prispôsobenie rohože/rolety rozmerom pripraveného rámu a jeho uchytenie k rámu: Rohož treba skrátiť na šírku celého rámu (šírka predného + šírka oboch bočných častí) a výšku stola (jednotlivé kusy rohože, (steblá, špajdle, bambus a pod. musia byť umiestnené do zvislej polohy, aby sa rohož cez rohy ohýbala) výška sa dá upraviť nožnicami, šírku treba upraviť tak, aby sa špagáty, ktorými je rohož spletená dali zauzliť, a rohož sa nerozpadla. Toto sa dá docieliť tak, že sa rohož (v smere vlákien/špajdlí) skráti na šírku o niekoľko cm širšiu, a zvyšné centimetre prebytočnej šírky sa odstránia rozpletením rohože, čím sa získajú potrebné konce špagátov na zakončenie).Rohož treba pevne upevniť na všetky tri časti rámu (podľa druhu rohože skrutkami, alebo "prešívaním" - teda vyvŕtať každých 2-3cm dieru, cez ktorú treba prevliecť špagát (samozrejme aj cez dierku v rohoži), urobiť na ňom slučku a prevliecť ho naspäť tou istou dierkou a cez vzniknutú slučku prevliecť druhý špagát). Z vlastnej skúsenosti nedoporučujem klinčeky ani kramličky, po pár nájazdoch dieťaťa na túto bariéru sa klinčeky aj kramličky začali vyťahovať, a taký klinček sa predsa pýta ochutnať.
  • pripravte si dve latky, ktoré budú mať dĺžku rovnú vzdialenosti medzi koncami bočných častí a zadnou stranou stola. Na takto pripravené latky pripevnite L - profily, ktorými sa tieto latky pripevnia o zadná časť stola (na každú stranu stola treba pripevniť jednu latku). Do týchto latiek sa pripevní jeden koniec pracky (aby sa nepoškodil stôl). Latky treba umiestniť do rovnakej výšky ako bude vrch rohože. Druhé konce pracky treba priskrutkovať k bočnej časti krytu.
  • dolnú - pohyblivú časť rohože treba pripevniť k boku stola samolepiacim suchým zipsom - stôl sa nepoškodí a rohož je aj v dolnej časti pripevnená. Suchý zips je možné ku krytu pripevniť aj prešitím cez rovnaké dierky ako samotnú rohož.
  • v časti, kde sa nachádza vypínač počítača umiestniť drevený hranolček (napríklad priskrutkovaním ďalšej latky), cez ktorý vyvŕtať dierku tak, aby smerovala priamo na vypínač. Do dierky som nabil matku na spájanie nábytku, ktorú som prevŕtal.
  • matka, vložená do hranolčeka slúži ako vodiace púzdro na zapínaciu ihlicu, ktorá sa dá vytvoriť z väčšieho klinca a dreveného ukončenia šnúrky, ktoré bolo na rolete. Keď sa šnúrka odstráni, klinec treba prestrčiť namiesto šnúrky a zalepiť ho, aby sa nevyvliekal. Hrot treba zabrúsiť. Ihlicu treba vždy vybrať, aby sa deti nezranili alebo nezapínali počítač.

pracka
obr 1:detail uchytenia
 
vnútorná strana
obr 2:pohľad z vnútornej strany

detail zapínania
obr 3:detail zapínania
 
hotový kryt
obr 4:hotový kryt počítača

Fórum: 39vytvorené: 11. januára 2012 21:00strana: 1
Prihlásenie
 
 
Kalendár akcií a podujatí
<november 2017>
poutstštpisone
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910
Hľadám aktivitu:
Názov:

Organizácia:

Druh aktivity:

Vek:

Cieľová skupina:

Počet prístupov celkom: 2612816
Počet prístupov dnes: 788
 
Naši partneri:

Baby plávanie Márie Koňarčíkovej - plávanie pre bábätká od 5 mesiacov do 4 rokov


Bábkové Divadlo Žilina

Rada mládeže Žilinského kraja

www.babyburza.sk

 


Do fóra môžu prispievať iba prihlásení úžívatelia. Ak nemáte prístupové meno a heslo, kliknutím na odkaz "Registrujte sa..." sa otvorí formulár pre registráciu.
 
Mailový formulár
Predmet:Predmet:
Odosielaný text:
Váš text:
Vaša adresa:
Poslať   Zrušiť
priestor pre vašu reklamu